Arehucas

Značka "Arehucas" pochází z prestižního vinařství situovaného ve městě Arucas na Kanárském ostrově Gran Canaria. Historie tohoto vinařství sahá až do roku 1884, kdy byla založena továrna La Fábrica de San Pedro. Přestože hlavním produktem byl cukr, vyráběly se zde také destiláty z cukrové třtiny a rum, čímž byly položeny základy pro to, co se stalo uznávaným výrobcem rumu​. Počáteční úspěch továrny byl částečně díky řemeslným postupům použitým při přeměně cukrové třtiny na rum a použití moderních destilačních zařízení, což vedlo k popularitě a kvalitě rumu, a v roce 1892 si rum z Arucas získal oblibu na všech ostrovech​​​.


Během let prošla továrna několika významnými změnami. V roce 1965 bylo jméno La Fábrica de San Pedro změněno na Destilerías Arehucas, což označovalo období expanze a hlubších vazeb se sociální a kulturní komunitou Kanárských ostrovů​​. V roce 2006 továrna získala Fábrica de Licores Artemi, čímž vznikla největší skupina likérů a alkoholických nápojů na Kanárských ostrovech​​.

Dnes je Arehucas etablovanou a prestižní značkou na Kanárských ostrovech, uznávanou pro kvalitu a historii svých rumů. Továrna, která každoročně přivítá přes 95 000 návštěvníků, se snaží rozšířit svou přítomnost mimo Kanárské ostrovy, především ve zbytku Španělska a také mezinárodně, exportuje do více než deseti zemí​​.

Trvalá reputace a neustálý růst značky Arehucas zdůrazňují její význam v průmyslu s rumem, jak na Kanárských ostrovech, tak na celosvětové úrovni.

 • Arehucas Aňejo Reserva Especial 18 yo + 2 sklenice, 40%, 0,7l1 Kód: 89566
  Arehucas Aňejo Reserva Especial 18 yo + 2 sklenice, 40%, 0,7l
  Skladem (1 ks) Značka: Arehucas

  Charakteristický Arehucas Anejo Reserva Especial 18yo je vyroben z cukrové třtiny pěstované na samotných Kanárských ostrovech.
  Vyniká oproti rumu ze španělské pevniny a rumu z Karibiku, protože jeho třtina je ovlivněna půdními podmínkami a místním klimatem.
  Po destilaci z melasy následuje dlouhé skladování v dubových sudech, které trvá 18 let. Poznámky z dubu, vanilky a karamelu jsou v zájemné rovnováze.
  Vyslovené barelové tóny jsou charakteristickým znakem kvalitního produktu lihovaru Arehucas.

  1 299 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem