La Scolca

Vinařství La Scolca bylo založeno mezi lety 1917 – 1919. V té době vinařství koupil pradědeček současného majitele Giorgia Soldatiho, který dnes společnost vede se svou dcerou Chiarou. Na pozemku původně stála stará farma, která dobře sloužila i jako rozhledna.

Odsud i samotný název vinařství La Scolca, neboli „Podívej se do dálky“. Také příjmení Soldati je symbolické. Znamená „vojáci“ a odráží hrdost a houževnatost majitelů.

V roce 1919 byla v době nákupu půda částečně využívána pro pěstování obilí a část byla zalesněná. Rodina Soldati měla propracovaný plán vysadit odrůdu Cortese do oblasti, ve které se tradičně pěstovalo pouze červené víno. Giordio Soldati vytvořil mimořádnou sadu vín a díky tvrdé práci i moderním technologiím se vinařství La Scolca zařadilo mezi jedno z nejznámějších vinařství v oblasti Gavi.

 • Gavi il Valentino DOCG 2018, La Scolca, 0,75l Kód: 36472
  Gavi il Valentino DOCG 2019, La Scolca, 0,75l
  Skladem (2 ks) Značka: La Scolca

  Jemná, příjemně svěží vůně typická pro Gavi. Lehká, dobře zformovaná chuť bohatá v těle.

  Hrozny pocházejí z vysokých kopců Rovereta v Gavi a dávají vínu jeho typickou lehkou vůni a jemnou chuť. Nese jméno po farmě, kterou původně vlastnil slavný generál Savojského království "Valentino Sartore". Hodí se k lehkým pokrmům, ideální ke konzumaci během jídla.

  349 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem