La Scolca

Italské vinařství La Scolca se nachází v Gavi v provincii Alessandria v Piemontu, která se díky pěstování vinné révy, dostala na přední vinařské místo ve světě. Krajina je zde poseta množstvím středověkých vesnic, z nichž každá má svou opevněnou tvrz nebo majestátní hrad.

Od vzniku společnosti La Scolca uplynulo něco málo přes 100 let. 60 hektarů vinic, na kterých hospodaří, se nachází v nejlepších oblastech Rovereto a Gavi. Vládne zde příhodné mikroklima a vynikající expozice na jílovitých půdách, což jsou ideální podmínky pro úplné dozrávání hroznů, které je nezbytným předpokladem pro dobré víno. V tom spočívá filozofie společnosti "k získání vynikajícího vína potřebujete vynikající hrozny".

Produkce vinařství je nakloněna bílým vínům, a hlavně francouzským šumivým vínům. Majitel Giorgio Soldati se osvědčil jako platný a inovativní manažer — vytvořil mimořádnou sadu vín, která přinesla čest regionu „Gavi“ a hroznům Cortese. Největším jeho zásluhou je posílení image značky a reputace po celém světě a udržení nejvyšších standardů kvality.

Žádné produkty od výrobce La Scolca nebyly nalezeny....