Tenuta Ulisse

TENUTA ULISSE

Relativně mladé vinařství Tenuta Ulisse bylo založeno v roce 2006 jako rodinný podnik, který se vrací k tradičním hodnotám a historickým kořenům místního vinařství. V současné době spravují vinařství dva bratři Antonio a Luigi Ulisseovi. Tenuta Ulisse je jedním z předních vinařských podniků v Abruzzu.
Svou produkci založilo vinařství na pěstování původních hroznů, jako je Montepulciano D'Abruzzo, Trebbiano D'Abruzzo, Pecorino, Passerina a Cococciola.

Jejich vína jsou výsledkem vášně a zkušeností bratrů Ulisseových, dvou bratrů oddaných vyjádření potenciálu a charakteru regionálních vín. Každá sklenka vína Tenuta Ulisse je cestou, zážitkem, který ohromí, vizí. "Jsme odhodláni použít nejvýraznější a nejunikátnější teritorium Abruzzo k vytvoření vynikajícího vína Abruzzo."

 • Tenuta Ulisse Amaranta Montepulciano D´Abruzzo DOP 2018 Kód: 42226
  Tenuta Ulisse - Amaranta Montepulciano D´Abruzzo DOP 2018, 0,75l
  Skladem (1 ks) Značka: Tenuta Ulisse

  Původ této révy byl vždy nejistý. Také studenti jako Molon (1906) ji klasifikovali jako odrůdu "Sangioveti". Dnes je jisté, že tyto dvě odrůdy nemají nic společného. Pěstovaný nejvíce v Abruzzu a dalších regionech na jihu Itálie.
  Dnes, díky vášni některých producentů a vinařů, se Montepulciano objevilo na mezinárodním poli jako jeden z nejkvalitnějších červených hroznů na světě.

  599 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem