Yeni Raki

yeni-raki

Turecké anýzové alkoholické nápoje

Raki je součástí tureckého dědictví již více než 500 let. Jde o pálenku destilovanou z hroznů, rozinek a anýzu, o níž padla první zmínka v literatuře z roku 1510. Později se rozšířila po celé Osmanské říši a začalo se ji říkat Yeni Raki, přičemž symbolizovala příchod nové poválečné éry.

Bohaté dědictví Yeni Raki odpovídá její vrstevnaté a bohaté chuti s tóny anýzu a hroznů. Tato chuť vzniká díky vysoce propracovanému procesu destilace. Jde o poměrně náročný proces, u kterého se chuť a struktura nápoje se vyvíjí s každou kapkou.

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

 • Yeni Raki, 45%, 1l Kód: 40247
  Yeni Raki, 45%, 1l
  Skladem (>5 ks) Značka: Yeni Raki

  Yeni Raki je tradiční alkoholický nápoj, pocházející ze staré Anatolie, který je důležitou součástí tureckých večeří a oslav. Raki se stala symbolem turecké kultury a chuťově doplňuje speciality turecké kuchyně.

  629 Kč
 • Yeni Raki, 45%, 0,7l Kód: 57080
  Yeni Raki, 45%, 0,7l
  Vyprodáno Značka: Yeni Raki

  Raki je nejoblíbenější turecký alkoholický nápoj a jedná se o anýzovou pálenku z hroznů. Prochází dvěma destilacemi a nápoj je obohacen kořením a bylinkami pro lepší aroma. Raki se stala symbolem turecké kultury a chuťově doplňuje speciality turecké kuchyně. 

  Vyrábí se již po staletí a je vhodný pro středomořskou atmosféru.

  455 Kč

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem