Sampietrana

cantina sampietranaPro přiblížení historie italského vinařství Sampietrana je třeba se vrátit až do roku 1952. Itálie se pomalu vzpamatovává z války a zemědělství prochází mechanizací za pomoci prvních traktorů. Mnoho polí a velké pozemky, které dříve patřily velkostatkářům, byly s novou pozemkovou reformou přerozděleny a přiděleny zemědělským družstvům.

Vína Sampietrana pochází z oblasti La Cantina, která se nachází v dnešním historickém centru San Pietro Vernotico, mezi provinciemi Brindisi a Lecce. Rozkládá se na ploše asi 8000 metrů čtverečních.Vinařství Sampietrana zůstalo v průběhu let věrné svým tradicím a zároveň se přizpůsobilo významu a příležitostem globálního trhu.

Zavádělo nové technologie a rok od roku se rozšiřovalo po celém světě. Již více než půl století je výroba založena na pěstování typického "Pugliese alberello", což je regionální specialita, která se dodnes vyrábí z prastarých rostlin původní odrůdy "Negroamaro, Primitivo a Malvasia". Kromě toho vinařství zahrnuje i mladší vinice s mezinárodními a cizokrajnými odrůdami, jako jsou Cabernet, Montepulciano a Chardonnay.

Pokud italská vína Sampietrana ještě neznáte, tak vám je vřele doporučujeme. Ochutnejte tato plná a krásná vína a věřte, že nebudete litovat!

  • Trefilari Primitivo IGP Saleto 2017, Sampietrana, 0,75l Kód: 9099
    Trefilari Primitivo IGP Saleto 2019, Sampietrana, 0,75l
    Skladem (4 ks) Značka: Sampietrana

    Ovocné tóny černých třešní, borůvek, hřebíčku a koření se v tomto víně mísí s jeho jemně kořeněnou, plnou a ovocnou chutí. Výborně se hodí k podávání s předkrmy, těstovinami nebo pizzou. Krásné plné červené víno.

    549 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem