Sampietrana

cantina sampietranaPro přiblížení historie italského vinařství Sampietrana je třeba se vrátit až do roku 1952. Itálie se pomalu vzpamatovává z války a zemědělství prochází mechanizací za pomoci prvních traktorů. Mnoho polí a velké pozemky, které dříve patřily velkostatkářům, byly s novou pozemkovou reformou přerozděleny a přiděleny zemědělským družstvům.

Vína Sampietrana pochází z oblasti La Cantina, která se nachází v dnešním historickém centru San Pietro Vernotico, mezi provinciemi Brindisi a Lecce. Rozkládá se na ploše asi 8000 metrů čtverečních.Vinařství Sampietrana zůstalo v průběhu let věrné svým tradicím a zároveň se přizpůsobilo významu a příležitostem globálního trhu.

Zavádělo nové technologie a rok od roku se rozšiřovalo po celém světě. Již více než půl století je výroba založena na pěstování typického "Pugliese alberello", což je regionální specialita, která se dodnes vyrábí z prastarých rostlin původní odrůdy "Negroamaro, Primitivo a Malvasia". Kromě toho vinařství zahrnuje i mladší vinice s mezinárodními a cizokrajnými odrůdami, jako jsou Cabernet, Montepulciano a Chardonnay.

Pokud italská vína Sampietrana ještě neznáte, tak vám je vřele doporučujeme. Ochutnejte tato plná a krásná vína a věřte, že nebudete litovat!

 • Carlone Primitivo di Manduria DOP 2018 Sampietrana, 0,75l Akce Kód: 38549
  Carlone Primitivo di Manduria DOP 2018 - Sampietrana, 0,75l
  Skladem (6 ks) Značka: Sampietrana

  Aroma zralých bobulí a marmelády a kořeněné tóny vanilky a balzamika se v tomto jedinečném červeném víně kombinují s jeho jemnou, plnou, harmonickou a lehce tříslovinovou chutí. Perfektně se hodí ke zralým sýrům, grilovanému masu a jehněčímu.

  Původně: 449 Kč
  Ušetříte: 67 Kč (–14 %)

  382 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem