Kerner

Plné, aromatické a líbivé bílé víno z Německa. Mladá německá odrůda bílých vín má plnou zelenožlutou či slámově žlutou barvu a může připomínat ryzlink. Při ochutnání zjistíte, že má mohutný nástup, dlouhou perzistenci a nahořklý závěr


Charakteristika

Barva - Zelenožlutá, slámově žlutá.
Vůně - Aromatická, svěží, připomíná ryzlink.
Chuť - Plná, svěží, řízná, příjemná kyselinka, nahořklý závěr. Ve víně hledejte muškát, rybíz, tmavý med, koření, máslové tóny.
Vhodné k archivaci - Při reduktivním školení.
Stolování - Víno Kerner je tak jako Ryzlink, ozdobou každé slavnostní tabule. Ideální je v kombinaci s netradičními předkrmy, jako jsou plody moře, ryby či grilované telecí maso. Hodí se i ke chřestu a roztíratelným sýrům.

Historie

Odrůda Kerner byla vyšlechtěna v německém Státním výukovém a výzkumném ústavu Wiensberg ve Württembersku. August Herold zkřížil v roce 1929 Trolínské s Ryzlinkem rýnským. V současnosti se jedná o čtvrtou nejpopulárnější odrůdu v Německu. Odrůda se nejprve jmenovala Herold Weiss na počest prvního pěstitele. Později však dostala jméno po významném básníkovi z Weinbergu. Justinus Andreas Christian von Kerner byl původně lékař a víno doporučoval pacientům jako nejlepší léčebný prostředek.

podíl na českých vinících – 0,14%

průměrné stáří vinic – 11 let

Zajímavost

Tato odrůda bílého vína má tu výhodu, že při správném pěstování přináší kvalitní kabinet a jakostní vína i v horších ročnících.

 

Nejprodávanější

180
2591180259
Značky
Klasifikace / přívlastek / jakost
Obsahu cukru
Ročník
Země původu

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

 • KE FL 2018 Kód: 8435
  Kerner, 2018, Flower Line, pozdní sběr, polosuché, Mikrosvín, 0,75l
  Vyprodáno Značka: Vinařství Mikrosvín Mikulov

  Víno lákavé citronové barvy. Vůně se projevuje nejprve jemnou kořenitostí a postupně se otvírá do tónů zralých meruněk, broskví a sušených šípků. Chuť je ovocná a přímá. Lehký zbytkový cukr je v rovnováze s citrusovou kyselinkou, která víno provází až do minerálně-pikantního závěru.

  215 Kč
 • Kerner, 2017, pozdní sběr, suché, Hanzel, 0,75l Kód: 5794
  Kerner, 2017, pozdní sběr, polosladké, Hanzel, 0,75l
  Vyprodáno Značka: Vinařství Hanzel

  hanzel_logo


  Harmonické víno jiskrné barvy slonovinové kosti je typickým přestavitelem Kerneru "rýňákového" typu. Odrůda vznikla křížením Ryzlinku rýnského a Trolínského. Ve vůni hledejte výrazné ovocné tóny podpořené vyšším obsahem zbytkového cukru a šťavnatou kyselinkou. V chuti tohoto vína jsou patrné doteky citrusů, lipového květu, kompotované mandarinky či manga. V dochuti vyniká kořenitost, závěr je plný a extraktivní. Doporučujeme kombinovat s telecím na grilu, rybami, uzeninami a roztíratelnými sýry.

  180 Kč
 • Kerner, 2015, výběr z bobulí, sladké, Maňák, 0,5l Kód: 4140
  Kerner, 2015, výběr z bobulí, sladké, Maňák, 0,5l
  Skladem Značka: Vinařství Maňák

  manak_logo

  259 Kč

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.