Collefrisio

Region Abruzzo, známý svou krásnou přírodou a rozmanitou krajinou, je domovem vinařství Collefrisio, které se nachází mezi malebným pobřežím Jaderského moře a vysokými horskými masivy. Zde, ve stínu hor Gran Sasso, kde hlavní město L'Aquila bdí jako orlice nad údolími, se pěstuje odrůda primitivo.

Vinařství Collefrisio disponuje 65 hektary vinic, kde se kromě primitiva kultivují také odrůdy jako Trebbiano D'Abruzzo, Passerina, Pecorino a Montepulciano D'Abruzzo. Vína jsou vyhlášená pro svou jedinečnou chuť a aroma, které jsou ovlivněny unikátním mikroklimatem regionu. Víno primitivo, které se zraje ve speciálních podmínkách v jeskyni Guardiagrele ve vzdálenosti 28 km od vinic, je uchováváno při optimální teplotě 12 až 17 stupňů Celsia, což zajišťuje jeho perfektní zrání a zachování všech důležitých charakteristik. Tato vína, ideální k doprovodu jídel z mořských plodů, si rychle získávají srdce milovníků vína po celém světě.


Vinařství Collefrisio se může pochlubit nejen rozsáhlými vinicemi, ale také moderním přístupem k vinifikaci, který respektuje tradiční metody. Montepulciano D'Abruzzo, jedna z hlavních odrůd, je nabízena ve dvou variantách: jako tmavě červené Rosso a jemně růžové Cerasuolo, což přináší rozmanitost do portfolia vín Collefrisio. Oboje varianty jsou vysoce ceněny pro svou plnost chuti a aroma, což reflektuje bohatou půdu a ideální klimatické podmínky regionu.

Vína z odrůdy Trebbiano D'Abruzzo, známé svými osvěžujícími citrusovými tóny, jsou vynikajícím doplňkem k široké škále pokrmů z mořských plodů, které jsou pro region typické. Trebbiano je skvělé na letní večery, kdy jeho lehkost a svěžest mohou plně vyniknout.

Region Abruzzo, kromě svého bohatého vinařského dědictví, nabízí také mnoho turistických atraktivit, včetně možnosti navštívit přístav Pescara nebo se vydat na trek do hor. Tyto aktivity přinášejí do regionu mnoho návštěvníků, kteří mají také možnost navštívit jeskyně Guardiagrele, kde se uchovávají vína vinařství Collefrisio.

Vinařství Collefrisio je hrdé na svou schopnost spojit kvalitu s tradicí a inovací. Návštěva jejich vinic je nezapomenutelným zážitkem, který umožní návštěvníkům pochopit, proč jsou vína z této oblasti tak vysoce hodnocená. Zájemci o víno primitivo mohou navíc objevit vína primitivo přímo v jejich autentickém prostředí, což přidává k celkovému zážitku z návštěvy Abruzza.

 • Vína Collefrisio: Odrůdy jako Montepulciano a Trebbiano D'Abruzzo
 • Jeskyně Guardiagrele: Ideální podmínky pro zrání vín
 • Přístav Pescara: Klíčové místo pro návštěvníky regionu
 • Primitivo Salento Rosso IGT 2019 Collefrisio, 0,75l Kód: 89158
  Primitivo Salento Rosso IGT 2019 - Collefrisio, 0,75l
  Skladem (2 ks) Značka: Collefrisio

  Barva rubínově červená s lehkými fialovými odlesky. Vůně ledních plodů, chuť červeného ovoce, čokolády azralé švestky. Komplexní víno výborné struktury, jemné, opojné a přetrvávající chutě.
  Zrálo 12 měsíců v barikovém sudu.

  849 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem