Vinařství Mikrosvín Mikulov

Víno dělají lidé.

Tímto mottem se řídí filozofie stále se rozvíjejícího vinařství Mikrosvín, které s 220 ha vinic patří již dlouhá léta mezi nejvýznamnější producenty predikátních vín z Pálavské oblasti.

Základním drahokamem vinařství je Ryzlink vlašský, odrůda, které na výjimečných vinicích mikulovské podoblasti dává vínu originální otisk této části Moravy.

Mikrosvín Mikulov produkuje svá vína ve čtyřech řadách: Standard Line, Flower Line, Traditional Line a Legia Deximus Gemini - Premium Line.

 

Lokalita

Vinařství, žijící svým životem, podřizující vše přírodě, najdete v idylickém prostředí samého srdce Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Pálava, zapsané v UNESCO, a v přilehlých Dunajovických vrších. Jeho vinice se rozkládají v katastrech obcí Dobré Pole, Březí, Dolní Dunajovice a Mikulov. Výjimečná svou polohou je trať v obci Perná, kde se pěstují ty opravdu nejdůležitější pálavské odrůdy. Půdy, kde se nacházejí vinohrady, jsou charakteristické vyšším obsahem vápníku s vyšší skeletovitostí, což dodává vínům vinařství Mikrosvín jedinečnost a výrazně odlišný charakter pálavského terroir.

 

Ocenění

Vína společnosti Mikrosvín Mikulov sbírají ocenění nejen doma, ale též v Evropě a po světě, v poslední době se prosazují i na náročném trhu v Londýně a kupují je zákazníci až v Austrálii.

Z nepřeberného množství ocenění jmenujme alespoň úspěchy na soutěžích Terravino Izrael, Challenge International du Vin, Winemasters Challenge, Prague Wine Trophy, Mundus Vini, Salon vín ČR, …

Podrobný přehled naleznete zde [ http://www.mikrosvin.cz/oceneni.html?rok=2013 ].

 

Odrůdy

Typické pálavské mikroklima a půdy bohaté na vápník dávají vínům z vinařství Mikrosvín jedninečný charakter. Vlajkovou lodí je Ryzlink vlašský, pěstovaný na nejvýše položených tratích jihozápadního pásu Pálavy. Výbornou kvalitou však vyniká i Rulandské bílé a jemu příbuzné Chardonnay, osvědčují se i některé nově šlechtěné odrůdy jako Palava a Aurelius. Na hlinitých půdách obcí Dolní Dunajovice, Březí a Dobré Pole vévodí Ryzlink vlašský a Veltlínské zelené, na méně vhodně položených vinicích pak Müller Thurgau. Na svazích vystupujících nad údolní proudnici chladného vzduchu se od pradávna daří odrůdám Ryzlink rýnský a Tramín.

 

Řady vín Standard Line

Vína, která jsou novým svěžím větrem. Jsou to vína jakostní, určená do gastronomie, ale i k běžným příležitostem všedního dne. Jako všechna vína z vinařství Mikrosvín Mikulov nesou hrdě rys jedinečného terroir Pálavských vrchů. Víno svěží, lehké a přitom plné a vyvážené.


 

Flower Line

Vína květinové řady v sobě nesou náladu raného léta, jeho optimismus, radost a uvolňující nevázanost. Charakter vín této výrobkové řady je založen na primární aromatice jednotlivých odrůd, jejich úžasné ovocnosti, svěžesti a neskutečně šťavnaté pitelnosti. Dokonale uspokojí Vaše představy a potřeby pro každodenní popíjení vína.


 

Traditional Line

V těchto vínech můžete osobně potkat a poznávat nezaměnitelný charakter odrůd a jednotlivých viničních tratí na Pálavě. Je kouzelné porovnat „vlašáky“ ze Železné, Goldhameru, Liščího vrchu či Ořechové hory. Tato výrobková řada však neskýtá potěšení jen ve „vlašáku“, ale i v klasických burgundských odrůdách a nezaměnitelném kořeněném „veltlínu“. I tato vína neodmyslitelně patří k rukopisu Mikrosvínu.


 

Premium Line

S výrobkovou řadou X LEGIO GEMINA se Mikrosvín vrací v historii k počátkům vinařství na Moravě, kdy Marcus Aurelius se svou X. římskou legií vysadil první vinice na Pálavě. Víny v této výrobkové řadě ukazují výjimečnost „terroir“, jednotlivých ročníků a rukopis sklepmistra. Tak jako Marcus Aurelius rozšířil slávu Říma až na Pálavu, tak i sláva Pálavy bude nesena víny Legia X Gemini.


19
19151191915

Stránka 1 z 3 - 53 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 53 položek celkem