Vinařství Maňák

 

Kvalitní vína z Kyjovska z rodinného vinařství.

Z hlinitopísčitých vinic ve slovácké oblasti poblíž Kyjova získává vinařství Maňák už dvacet let kvalitní přívlastková vína bílých i červených odrůd. Vyrábí se zde i slámová, ledová i ovocná vína. Specialitou je 100% višňové víno. Lahve s etiketou vinařství Maňák se dostala do celého světa.

Vinařství poskytuje také sommeliérské služby.

Historie

Rodinné vinařství Maňáků bylo založeno v roce 1992. Dnes vlastní více než 10 hektarů vinic a moderní sklepení se 40 dřevěnými sudy.

Systém ošetřování vinic odpovídá zásadám integrované produkce.

Ocenění

Za dvacet let získalo vinařství Maňák řadu prestižních ocenění z tuzemských výstav jako Valtické vinné trhy, Top 77 nebo Juvenále.

V zahraničí se daří na soutěžích Muvina v Prešově a také na výstavách v Slovinsku, Rakousku, Izraeli, San Franciscu, Kanadě a Paříži.

Mezi největší ocenění jistě patří úspěchy slámových vín z roku 2009, kdy se Vinařství Maňák stalo absolutním vítězem soutěže O.I.V Sauvignon v Izraeli.

Lokalita

Vinařství sídlí v Žádovicích u Kyjova. Pohoří Chřiby přirozeně chrání oblast před vlivem severních větrů.

Největší plochu vinic, zhruba 6 hektarů, najdete na trati Stará hora v obci Kostelec.

Další vinice jsou přímo v Žádovicích na trati Fěruňk.

Odrůda

Víno se pěstuje na dvou hlavních tratích.

Trať Stará hora u Kostelce se využívá pro odrůdy Chardonnay, Müller Thurgau, Muškát Moravský a Rulandské bílé.

Trať Fěruňk v Žádovicích je zase ideální pro Cabernet Moravia, Svatovavřinecké, Merlot, Sauvignon, Rulandské šedé i modré, Ryzlink Rýnský, Sylvánské zelené a Tramín červený.

Ochutnejte poctivá vína z kyjovské části Slovácka a objednejte si vína z vinařství Maňák online na Winehouse.cz za výhodné ceny!

Stránka 1 z 2 - 34 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 34 položek celkem