Brotte (Maison)

Vinařskou oblast Côtes du Rhône, údolí řeky téhož jména, zastupuje náš dlouholetý dodavatel – společnost Maison Brotte, producent a obchodník s vínem, rodinná firma se sídlem ve světově známém městečku Chateauneuf-du-Pape.
Téměř polovinu z celkové roční produkce 1,6 milionu láhví vína má právě tato proslulá apelace Chateauneuf-du-Pape, vyráběná a uváděná na světový trh v pěti různých cuvée. Asi 60 % z celkové produkce vín Maison Brotte jde na export do 95 zemí. Zbývajících 40 % se spotřebuje na francouzském trhu a z toho je zhruba polovina dodávána do gastronomických provozů, zbytek potom do nezávislého obchodu či přímým odběratelům.
Maison Brotte ale není jen Chateauneuf-du-Pape. Další vynikající červená i bílá vína pochází z Chateau de Bord na pravém břehu Rhôny u vesnice Laudun. A konečně jmenujme i nejznámější francouzské rosé Tavel, víno Honoré de Balzaca a papežů z Avignonu.

 • Chateauneuf du Pape blanc 2017, Laurent Charles Brotte, 0,75l Kód: 16275
  Chateauneuf du Pape BLANC 2021, Laurent Charles Brotte, 0,75l
  Skladem (5 ks) Značka: Brotte (Maison)

  Tělnaté jihorhonské víno, postavené na odrůdách Grenache blanc, Clairette, Roussanne, a Bourboulenc.Víno má květinové aroma s tóny oříšků, v chuti s náznakem medu, broskví a citrusů. Dlouhá, elegantní dochuť.

   

  899 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem