Vinařství Moravíno Valtice

Vinařství MORAVINO se nachází v oblasti vínu zaslíbené, v Lednicko-valtickém areálu. Vinařství patří svou produkcí mezi středně velké výrobce. Hospodaří na vinicích o celkové rozloze 15 ha. Využívání moderních výrobních technologií a odpovědný přístup ke kvalitě pomohl vinařství zaujmout přední místo na trhu s víny.

Ocenění

MORAVINO produkuje vína prvotřídní chuti a jakosti, která svou kvalitu již několikrát potvrdila na mnoha prestižních celostátních i mezinárodních soutěžích, kde získala titul Champion.

Lokalita

Lednicko-valtická oblast je kolébkou tuzemského vinařství. Pochází odsud mnoho známých značek vín. A právě na těchto zvlněných svazích v poetické krajině se sklízí hrozny vína MORAVÍNO, které kvalitu místní produkce plně stvrzuje.

Odrůda

Vinařství nabízí bílá, červená i růžová vína, která si svým osobitým charakterem ihned nakloní každého milovníka dobrého vína.

Bílá vína se vyznačují aromatičností květin s vyzrálým medolipovým akcentem. Chuť je harmonicky dobarvena citrusy a tóny jižního ovoce.

Pro červená vína je charakteristická výrazná, ale nevtíravá vůně lesního ovoce, která v chuti přechází až k čokoládě nebo kávě. 

Svěží růžová vína jsou ovocně aromatická mající jedinečný odrůdový charakter. Podávána dobře vychlazená jsou skvělým zpestřením horkých letních večerů.

Pro nejnáročnější vyznavače dobrého vína jsou vybrané partie ponechávány ke zrání ve velkých dubových sudech a některá červená vína v sudech barrique. Pro tato vína jsou charakteristické ušlechtilé tóny vanilky, skořice, pražené kávy, ligninu a deskriptorů cizokrajného dřeva. Vhodně tak doplňují produktovou řadu vinařství MORAVINO.

Žádné produkty od výrobce Vinařství Moravíno Valtice nebyly nalezeny....

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.