Vinařství Pod Martinkou

Bílá a růžová vína z Pálavy. Rarita v ČR – vína White, jsou naprosto bílá a vyrobená z modrých odrůd. Vinařství Pod Martinkou má také vlastní degustační sklep. Vína z Pálavy můžete objednávat online na Winehouse.cz.

 

 

Bílá a růžová vína z Pálavy

 

Malé rodinné vinařství z Horních Věstonic vyrábí růžová, bílá a speciální WHITE vína. Z typických odrůd Pálavských vrchů ročně vyprodukují vinaři téměř 100 000 lahví vína.

 

Historie

Vinařství Pod Martinkou bylo založeno v roce 1998 v Horních Věstonicích. Je to malá rodinná firma, která má ale i kus vlastních vinic. K vinařství patří i degustační sklep.

 

V roce 2000 došlo k výrazné změně ve sklepním hospodářství. Vinařství Pod Martinkou se od té doby zaměřuje na šetrnost zpracovávání hroznů od sběru až po lahvování. Cílem je produkovat jedno z nejkvalitnějších vín u nás.

Lokalita

Vína z Pálavy zná každý. Vinařství má pod Pálavskými vrchy několik vlastních tratí. Zbytek hroznů nakupují vinaři z blízkého okolí okolní. Půda je složená převážně z jílovitě-vápenité spraše, ve kterém je velké množství vápníku.

Když se k tomu přidá podnebí nejjižnějšího místa v zemi, máme na Pálavě podmínky pro pěstování vína podobné jižní Evropě.

 

Odrůda

Vinařství zpracovává hrozny z vinařských tratí Pod Martinkou, Pod Pálavou, U Venuše, Perné, Bavor, Horních Věstonic a Sahara v Pavlově.

Mezi pěstované odrůdy patří klasické moravské Ryzlinky, Rulandské šedé, Sauvignon, Pinoty, Frankovky, Chardonnay a další typické moravské odrůdy.

 

Vinařství vyrábí převážně růžová a bílá vína. Raritou na českém trhu jsou vína White. Jde o naprosto bílá vína vyrobených čistě z modrých odrůd.

 

Degustace

V areálu vinařství najdete také malý degustační sklep. Ochutnávky až pro 12 lidí jsou vedeny profesionálním sommeliérem.

 


Ochutnejte bílá, růžová nebo speciální White vína z Pálavských vrchů. Objednat je můžete na Winehouse.cz

Žádné produkty od výrobce Vinařství Pod Martinkou nebyly nalezeny....

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.