Vinařství Skoupil

Vinařská tradice z poloviny 19. století pokračuje v rukou Petra Skoupila u Velkých Bílovic dodnes.  Srdce červených vín Moravy tluče dále s důrazem na ekologii a redukovanou sklizeň.

Historie

Vinohrady kolem Velkých Bílovic začaly růst už ve 3. století. Je to naše největší vinařská obec. Zdejší půda na jihovýchodních kaskádách je ideální pro pěstování odrůd červeného vína.

Rodinná tradice Skoupilů začala v roce 1852. Petr Skoupil dnes obstarává 35 ha vlastních a 50 ha pronajatých vinic. Jde mu především o kvalitu a úctu k půdě i vínu. Roční produkuje přes 500 000 lahví.

V roce 2010 vznikl Vinařský dům, který přímo v srdci největší vinařské oblasti republiky poskytuje snad všechny služby pro milovníky vína.

Sám Petr Skoupil se věnuje pěstování vína od roku 1992. Navazuje na velkou rodinnou tradici a ctí historii oblasti. Zároveň ale využívá nejmodernějších poznatků především z oblasti ekologie.

Ocenění

Ke kvalitě si vinařství Skoupil došlo vlastní cestou. Omezuje se mechanizace i chemie. Výsledek? Špičková kvalita a řada ocenění. Na veletrzích u nás i v zahraničí.

  • Frankovka 2008 barrique získala Diplom Grand Prix Viney.
  • Müller Thurgau 2009 získal Zlatou medaili na francouzské soutěži Vinalies Internationales 2010.
  • Ryzlink Rýnský 2009 získal ocenění na soutěži Vinitaly Verona 2010.

Lokalita

Velká osada na bývalém břeclavském panství je prakticky bez lesů. Pro pěstování vína jsou zde ideální podmínky a má zde proto i dlouhou tradici.

Odrůda

Vinařství Petr Skoupil se soustředí na vína s přívlastkem a odrůdová vína pro HORECA segment, vinotéky a soukromníky. Jsou to kabinety, ale i pozdní sběry a výběry hroznů z historických tratí, které jsou i 50 let staré. Příkladem špičkového vína je Zweigeltrebe Mineral Elixír II.

Objednávejte na Winehouse.cz špičková vína z vinařství Petr Skoupil.

Víno z nejlepší oblasti jižní Moravy je u vás do tří dnů.

Žádné produkty od výrobce Vinařství Skoupil nebyly nalezeny....

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.